הרמת-כוסית-
נווט למעלה
כניסה
שונה לאחרונה ב- 30/09/2014 09:04 על-ידי גיל זנד
בהרמת הכוסית השתתפו שר התחבורה, ח"כ ישראל כץ, מפקד אוגדת עזה החדש, תא"ל איתי וירוב, ראשי רשויות מאזור הדרום – שי חג'ג', ראש מועצת מרחבים, אלי לוי, ראש מועצת להבים, אבנר בן גרא, ראש מועצת מיתר וחיים ילין, ראש מועצת אשכול, חברי ועדי הישובים ותושבי המועצה.
להרמת הכוסית הגיעו תושבים רבים שהאזינו בקשב רב לסיפורו של מפקד האוגדה ולרצון והנכונות שהביע להמשיך בשיתוף פעולה מוצלח עם רשויות הדרום בכלל ועוטף עזה בפרט. לאחריו עלה ראש המועצה האזורית אשכול, לברך את התושבים וכן לספר מעט על שני התושבים שנהרגו במהלך מבצע 'צוק איתן'.
בסרטון שהקרינו בהרמת הכוסית הוצגו תמונות ממבצע 'צוק איתן' לצד תמונות של עובדי המועצה עם שלטי 'שנה טובה', וזאת מתוך הבנה כי למרות הקושי וימי הקיץ הקשים שעברו על תושבי שדות נגב, כולם מאמינים כי בע"ה השנה החדשה תביא איתה צמיחה ופריחה.
ראש המועצה סיפר בנאומו על שיתוף הפעולה עם גורמי הצבא והממשלה וציין לטובה את משרד התחבורה והעומד בראשו, שמסייעים רבות לשדות נגב בשגרה ובחירום. כמו כן, הוא סיפר על החוסן המופלא שהפגינו תושבי שדות נגב בכל ימי הלחימה ועל כמה שהוא גאה להיות ראש מועצה של אנשים כאלה: "תושבים יקרים, בימי הלחימה סיירתי בישובים והתרגשתי לראות את רוח ההתנדבות, החוסן ואהבת החינם בכל פינה. כל אלה הפיחו בי ובעובדי המועצה כוחות מחודשים ותעצומות נפש להמשיך ולנהל את המערכה. אני מודה לכם, על הכוח והרוח שנתתם לי בימים קשים אלה." עוד הוא סיפר על המשימה שקיבל על עצמו לקראת השנה החדשה: "אני עומד כאן, בפתחה של השנה החדשה ומתחייב בפניכם, כי המשימה שלי לשנה הקרובה היא להביא לניצחון אזרחי בשדות נגב על ידי דאגה מתמדת ועקבית לפיתוח וצמיחה של הישובים."
לסיום הערב סיפר שר התחבורה, ח"כ ישראל כץ, על ביקוריו בשדות נגב במהלך הלחימה ועל הסיוע שהוא מעניק ויוסיף להעניק למועצה. הוא ציין כי החלטת הטבות המס לא תעבור בממשלה מבלי שכל ישובי שדות נגב יהיו זכאים לקבלת ההטבות וכי הוא מטפל בעניין זה באופן אישי: "בפעם האחרונה שהייתי כאן במהלך 'צוק איתן', מצאתי תושבים חזקים וחדורי מטרה. חבל לי שדווקא התושבים הללו לא יכללו במסגרת הטבות המס. זו הטבה חשובה שעלינו לדאוג שתקיף את כל הישובים בשדות נגב."
בהרמת הכוסית הביעו כל הנוכחים את תקוותם לשנה טובה ובטוחה, שנה שקטה ושלווה, בה יעסקו כולם בחינוך, תרבות ופנאי ולא בביטחון.